Wpisz symbol akumulatora,
jego parametr (np. 44Ah lub 780A)
lub wymiar (np. 175x175x190).



Dziś: 3015
Wszystkie: 298240

Zmiana przepisów dotyczących akumulatorów suchoładowanych (m.in. motocyklowych)

 

Szanowni Państwo,
 
w dniu 1 lutego 2021 r. weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2019/1148 (zwane dalej rozporządzeniem) w sprawie wprowadzania do obrotu  i  stosowania  prekursorów  materiałów  wybuchowych które wpłynie na sprzedaż akumulatorów motocyklowych z dołączonymi pojemnikami z elektrolitem. Elektrolit akumulatorowy to roztwór kwasu siarkowego o stężeniu około 38%, a obrót i stosowanie kwasu siarkowego o stężeniu powyżej 15% podlega ograniczeniom.

W związku z tym rozporządzeniem od dnia 1 lutego 2021 nie wolno sprzedawać użytkownikom końcowym (bez względu na to, czy to jest osoba prywatna czy podmiot gospodarczy) akumulatorów z dołączonym osobno elektrolitem. Akumulator musi być uruchomiony przez sprzedawcę przed sprzedażą. Dotyczy to także sprzedaży przez platformy internetowe.

W handlu hurtowym dozwolona jest sprzedaż prekursorów materiałów wybuchowych (w naszym przypadku akumulatorów z dołączonym pakietem elektrolitu bądź samego elektrolitu) podmiotom mających uzasadnioną potrzebę ich użycia, związaną z profilem swojej działalności. Uzasadnioną potrzebą jest przygotowanie do sprzedaży, dla klienta końcowego (zwanego w rozporządzeniu przeciętnym użytkownikiem), akumulatora suchoładowanego poprzez jego uruchomienie (napełnienie elektrolitem).


Znaki towarowe i graficzne umieszczone na stronie akumulatory-plock.pl (akumulatorowecentrum.pl) są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji oraz zostały użyte
jedynie w celach informacyjnych. Treść niniejszych ogłoszeń nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.