Możesz samodzielnie wyszukać akumulator w katalogu producenta.
Za ewentualne błędy katalogowe nie odpowiadamy.


 

KATALOGI ON-LINE

KATALOG BANNER

KATALOG BOSCH

KATALOG CENTRA
KATALOG SZNAJDER

KATALOG VARTA
KATALOG EXIDE

 

KATALOGI PDF

Do prawidłowego działania katalogu musisz mieć zainstalowaną przeglądarkę plików DPF. Katalog otworzy się w nowym oknie - poczekaj na załadowanie się pliku.

   
     
   Na co zwrócić uwagę podczas doboru akumulatora?

Jak dobrać akumulator?

Sugerujemy zapoznać się z powyższymi katalogami producentów. W przypadku, gdy wyszukiwarka wskaże kilka rodzai akumulatorów musimy uwzględnić wyposażenie elektryczne auta i naszą strefę klimatyczną.

 

Pojemność (wyrażona w Ah, np. 70Ah) – nie powinna być mniejsza od posiadanego modelu, lecz nie może być też znacznie wyższa. Parametr ten można maksymalnie podwyższyć o 10%, w przeciwnym wypadku akumulator nie będzie własciwie doładowywany przez alternator co przyczyni się do obniżenia wydajności oraz trwałości akumulatora.

Prąd rozruchowy (wyrażony w amperach, np. 640A) – tu możemy "zaszaleć". Im wyższy tym więcej mocy przy starcie silnika. Dotyczy to głównie silników diesla, gdzie na rozruch potrzebna jest większa moc, jednak w silnikach zasilanych benzyną zapas mocy nie zaszkodzi, szczególnie zimą.

Bieguny akumulatora rozpoznajemy wg. poniższego schematu (nigdy z pozycji akumulatora zamontowanego w pojeździe):


Dobierając baterię wg. starego akumulatora lub katalogowo należy zwrócić uwagę na typ budowy oraz bieguny według opisu poniżej.

 


 


Znaki towarowe i graficzne umieszczone na stronie akumulatory-plock.pl (akumulatorowecentrum.pl) są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji oraz zostały użyte
jedynie w celach informacyjnych. Treść niniejszych ogłoszeń nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.